Siyaset Haber Girişi: 23.11.2021 - 06:57, Güncelleme: 23.11.2021 - 07:11

Akif Beki: Helalleşme istemeyen AK Partililer ne istiyor?

 

Akif Beki: Helalleşme istemeyen AK Partililer ne istiyor?

kocaelihaberi
Başbakanlık döneminde Erdoğan'ın eski danışmanı ve Karar gazetesi yazarı Akif Beki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” çıkışına tepki göstere iktidar partisi mensuplarını eleştirirken "Kavganın ekmeğini yiyenler işsiz ve güçsüz kalmasın diye millet, birbirinin gözünü mü oysun, bunu mu istiyorsunuz?" diye sordu.. Beki, bugünkü yazısının ilgili kısmında şu görüşlerini dile getirdi Helalleşme; karşıdakini tek taraflı özre, af dilemeye zorlayarak mı olacaktı? Kendi öfkeni tatmin ederek mi karşı öfke dindirilecek, öbür taraf öfkesinden vazgeçirilecekti? Kinini, öfkesini diri tutanlar, karşı kin ve öfkeyi diri tutmaktan başka bir şeye hizmet etmedi bugüne kadar. Onlar bir taraftan, karşıtları diğer taraftan körükledikleri öfkeyi kullandılar, yaraları kaşıyarak ve kanırtarak sömürdüler. İstismarın sonlanma ihtimali, o yüzden uykularını kaçırıyor. Kılıçdaroğlu, CHP’nin geçmişte açtığı yaraların sorumluluğunu alarak, hatalarını üstlenmekten kaçmayarak çıktı yola. Bu, CHP seçmeninin hiç öfkesi, yarası yok demek değil ki... Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “helalleşme” yorumunu hatırlatan Beki, şu ifadeleri kullandı: Demirtaş da iğneyi önce kendi tarafına batırarak başladı. HDP’nin de çatışmadan beslenenlerin ekmeğine yağ süren hatalar yaptığını kabul etti. Şiddet ve teröre karşı siyasetçilerin yeterince inisiyatif alamamasıyla yüzleşti. Kendi payına bu hataların sorumluluğunu üstlendi. Kırılıp incinenlerden özür dilemekten çekinmedi. Bu, HDP seçmeninde de kırılıp incinenlerin varlığını inkar değil ki... Kavganın ekmeğini yiyenler işsiz ve güçsüz kalmasın diye millet, birbirinin gözünü mü oysun, bunu mu istiyorsunuz? (Karar)
kocaelihaberi

Başbakanlık döneminde Erdoğan'ın eski danışmanı ve Karar gazetesi yazarı Akif Beki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” çıkışına tepki göstere iktidar partisi mensuplarını eleştirirken "Kavganın ekmeğini yiyenler işsiz ve güçsüz kalmasın diye millet, birbirinin gözünü mü oysun, bunu mu istiyorsunuz?" diye sordu..

Beki, bugünkü yazısının ilgili kısmında şu görüşlerini dile getirdi

Helalleşme; karşıdakini tek taraflı özre, af dilemeye zorlayarak mı olacaktı? Kendi öfkeni tatmin ederek mi karşı öfke dindirilecek, öbür taraf öfkesinden vazgeçirilecekti? Kinini, öfkesini diri tutanlar, karşı kin ve öfkeyi diri tutmaktan başka bir şeye hizmet etmedi bugüne kadar. Onlar bir taraftan, karşıtları diğer taraftan körükledikleri öfkeyi kullandılar, yaraları kaşıyarak ve kanırtarak sömürdüler. İstismarın sonlanma ihtimali, o yüzden uykularını kaçırıyor. Kılıçdaroğlu, CHP’nin geçmişte açtığı yaraların sorumluluğunu alarak, hatalarını üstlenmekten kaçmayarak çıktı yola. Bu, CHP seçmeninin hiç öfkesi, yarası yok demek değil ki...

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “helalleşme” yorumunu hatırlatan Beki, şu ifadeleri kullandı:

Demirtaş da iğneyi önce kendi tarafına batırarak başladı. HDP’nin de çatışmadan beslenenlerin ekmeğine yağ süren hatalar yaptığını kabul etti. Şiddet ve teröre karşı siyasetçilerin yeterince inisiyatif alamamasıyla yüzleşti. Kendi payına bu hataların sorumluluğunu üstlendi. Kırılıp incinenlerden özür dilemekten çekinmedi. Bu, HDP seçmeninde de kırılıp incinenlerin varlığını inkar değil ki... Kavganın ekmeğini yiyenler işsiz ve güçsüz kalmasın diye millet, birbirinin gözünü mü oysun, bunu mu istiyorsunuz?

(Karar)

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.