Güncel Haber Girişi: 16.11.2021 - 15:16, Güncelleme: 16.11.2021 - 15:16

NAGEHAN ALÇI'DAN FLAŞ CHP YAZISI

 

NAGEHAN ALÇI'DAN FLAŞ CHP YAZISI

kocaelihaberi
Nagehan Alçı "Masallar anlatmıyorum, bugünkü dengeler içinde rejim CHP'yi kapatmaz" diye yazdı.. Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısında 'rejim'in CHP'yi kapatacak güce sahip olduğunu ancak dengeler gereği kapatmayacağını iddia etti. Nagehan Alçı, Türkiye'deki politik gelişmeleri "Mevcut rejim isterse CHP’yi kapatabilecek güce sahip mi?" başlıklı yazısında değerlendirdi. Alçı, Türkiye'nin hiç olmadığı kadar tuhaf ve karmaşık bir siyasal düzlemde yaşadığını ifade ettiği yazısında CHP hakkında yürütülejn tartışmaları yorumladı. Nagehan Alçı yazısında, CHP'nin kapatılmasına karşın net tavrına rağmen, kapatılma yanlısı gibi gösterilmeye çalışıldığını savundu. Alçı, "Tamamen zıt kutuplarda yer alan hem Fuat Uğur hem hukukçu Gönenç Gürkaynak hem de İbrahim Uslu yazılarımda mevcut rejim diyerek neyi kast ettiğimi sormuşlar. Ben Türk siyasal sistemini dört ideolojinin (milliyetçilik-muhafazakarlık-İslamcılık-ulusalcılık) ittifakıyla bir blok olarak görüyorum. Bu blok çok kuvvetli bir alaşım halinde şu an. Yani sadece AK Parti hükümeti ya da Erdoğan hükümeti diyebileceğimiz bir yapı yok. İktidar ve muhalefet ayrımları bile bugünkü Türkiye'yi çoğu yerde anlatmıyor. İleriki yazılarda bunu somut olarak da örneklendireceğim." diye yazdı. Alçı, "Mevcut rejimin CHP'yi kapatmaya ve CHP yöneticilerini tutuklamaya gücü yeter mi sorusuna geçen yazıda cevap verdim. Ki CHP'yi kapatma ve CHP yöneticilerini tutuklama meselesi bu rejimin yapabileceği en uç totaliter icraat. Bugünkü dengeler içinde rejim asla CHP'yi kapatmaz. CHP yöneticileri de tutuklanmaz. Ulusalcı CHP'liler zaten rejimin bir parçası. Onlara zaten hiçbir koşulda bir şey olmaz. Dikkat, "Rejim CHP'yi kapatamaz. Bu ülkede yargı ve hukuk var" gibi ulusalcı yarbay usulü masallar anlatmıyorum size. Rejim şu anki menfaatleri gereği CHP'yi kapatmaz diyorum." diye yazdı. NAGEHAN ALÇI'NIN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 
kocaelihaberi

Nagehan Alçı "Masallar anlatmıyorum, bugünkü dengeler içinde rejim CHP'yi kapatmaz" diye yazdı..

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, bugünkü yazısında 'rejim'in CHP'yi kapatacak güce sahip olduğunu ancak dengeler gereği kapatmayacağını iddia etti. Nagehan Alçı, Türkiye'deki politik gelişmeleri "Mevcut rejim isterse CHP’yi kapatabilecek güce sahip mi?" başlıklı yazısında değerlendirdi.

Alçı, Türkiye'nin hiç olmadığı kadar tuhaf ve karmaşık bir siyasal düzlemde yaşadığını ifade ettiği yazısında CHP hakkında yürütülejn tartışmaları yorumladı.

Nagehan Alçı yazısında, CHP'nin kapatılmasına karşın net tavrına rağmen, kapatılma yanlısı gibi gösterilmeye çalışıldığını savundu.

Alçı, "Tamamen zıt kutuplarda yer alan hem Fuat Uğur hem hukukçu Gönenç Gürkaynak hem de İbrahim Uslu yazılarımda mevcut rejim diyerek neyi kast ettiğimi sormuşlar. Ben Türk siyasal sistemini dört ideolojinin (milliyetçilik-muhafazakarlık-İslamcılık-ulusalcılık) ittifakıyla bir blok olarak görüyorum. Bu blok çok kuvvetli bir alaşım halinde şu an. Yani sadece AK Parti hükümeti ya da Erdoğan hükümeti diyebileceğimiz bir yapı yok. İktidar ve muhalefet ayrımları bile bugünkü Türkiye'yi çoğu yerde anlatmıyor. İleriki yazılarda bunu somut olarak da örneklendireceğim." diye yazdı.

Alçı, "Mevcut rejimin CHP'yi kapatmaya ve CHP yöneticilerini tutuklamaya gücü yeter mi sorusuna geçen yazıda cevap verdim. Ki CHP'yi kapatma ve CHP yöneticilerini tutuklama meselesi bu rejimin yapabileceği en uç totaliter icraat. Bugünkü dengeler içinde rejim asla CHP'yi kapatmaz. CHP yöneticileri de tutuklanmaz. Ulusalcı CHP'liler zaten rejimin bir parçası. Onlara zaten hiçbir koşulda bir şey olmaz. Dikkat, "Rejim CHP'yi kapatamaz. Bu ülkede yargı ve hukuk var" gibi ulusalcı yarbay usulü masallar anlatmıyorum size. Rejim şu anki menfaatleri gereği CHP'yi kapatmaz diyorum." diye yazdı.

NAGEHAN ALÇI'NIN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.